Ciekawe oferty kredytowe banków

Kredyt jest szansą na zdobycie tak zwanego „zastrzyku gotówki”. Dla wielu ludzi pożyczka gotówkowa to spełnienie marzeń: w przypadku wysokich kwot może tobyć zakup wymarzonego mieszkania lub samochodu, a jeśli chodzi o mniejsze pieniądze mogą być wykorzystane na zaspokojenie, mniej lub bardziej ważnych, potrzeb życiowych. Czas spłaty kredytu zależy od zdolności finansowych klienta, a także od wysokości zadłużenia. W dzisiejszych czasach klient ma bardzo duży wybór kredytów. Różne banki i instytucje zachęcają niskim oprocentowaniem, opóźnieniem spłaty (nawet z możliwością zapłacenia pierwszej raty w ciągu kilku miesięcy). Coraz częściej można spotkać reklamy, z których dowiadujemy się, że cała procedura uzyskania pożyczki gotówkowej trwa zaledwie kilkanaście minut. Dla uzyskania kwoty do kilku tysięcy złotych wystarczy dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Należy tylko złożyć podpis i odebrać pieniądze, a potem przez określony czas oddawać w ratach swoją „pożyczkę”.

Kredyty studenckie – szansa na przyszłość

Wielu młodych ludzi na początku dorosłego życia boryka się z problemami natury finansowej. Rozpoczynają studia, często z dala od rodzinnych miast czy miejscowości, zmagają się z wieloma trudnościami. Studentom zaocznym jest trochę łatwiej, ponieważ mają szansę na znalezienie pracy w pełnym wymiarze godzin. Niestety takiej możliwości nie mają studenci stacjonarni, którzy nierzadko są skazani na samych siebie i muszą się utrzymać. Z pomocą przychodzą modne ostatnimi czasy kredyty studenckie. Czym one są? Na jakich zasadach działają? O taką pożyczkę może ubiegać się każdy student niezależnie od kierunku czy roku studiów ani też trybu podjętej nauki. Polega to na tym, że student przez okres trwania roku akademickiego dostaje comiesięczne pensje w wysokości 600złotych, które ma mu pozwolić na utrzymanie się na studiach. Spłacanie kredytu odbywa się już po zakończeniu nauki, w momencie, gdy osoba znajdzie stała pracę. Ma na to czas dwóch lat. Kredyty studenckie są bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jest to poważna decyzja, musi być, zatem odpowiedzialna i dobrze przemyślana.

Finansowanie firm z kredytu

Kredyt dla firm jest jedną z najkorzystniejszych ofert, jaką prezentują banki. Dzięki takim kredytom firmy mogą poprawić swoją sytuację finansową. Obecnie jest kilka banków, które udzielają tego typu kredytów, dlatego wcześniej trzeba przeanalizować wszystkie i dopiero na koniec trzeba podjąć tą najwłaściwszą decyzję. Niezwykle ważne jest oprocentowanie, jakie mają do zaoferowania te banki. Niektórzy boją się tego oprocentowania, jednak niektórzy przedsiębiorcy mają prawo wliczyć sobie oprocentowanie w koszty uzyskania przychodu, dzięki czemu zmniejszają sobie podatek, który muszą opłacać. Kredyty są dla firm wielką zaletą, ponieważ pomagają zbudować lepszą pozycję rynkową. Dzięki temu, że firma zwiększa się objętościowo, to jednocześnie zyskuje nowych klientów, a tym samym zwiększają się jej dochody. Chcąc otrzymać kredyt trzeba danemu bankowi zaprezentować biznesplan, aby mógł on wiedzieć, na co przekazuje te pieniądze. Wzięcie banku trzeba dokładnie przemyśleć i dopiero wtedy należy iść do banku, ponieważ zapewne zawsze będzie można wynegocjować dla swojej firmy jakieś atrakcyjne warunki.

Jak wybrać idealny kredyt?

Jednak bez względu na to, na jaki rodzaj kredytu się zdecydujemy, bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby znaleźć ten z najlepszymi warunkami. Pod uwagę należy brać wiele czynników, między innymi oprocentowanie, czas spłaty czy inne dodatkowe opłaty. Najlepiej jednak poprosić o wykonanie tak zwanej symulacji kredytowej, dzięki której można zobaczyć, jak będą się kształtowały wysokości rat przy różnych okresach spłaty kredytu. Czasem może się okazać, iż lepsze będzie zaciągnięcie kredytu na dłuższy okres. Wprawdzie trzeba będzie do banku oddać nieco więcej, jednak niższa wysokość rat pozwoli na ich spłatę bez zbytniego obciążenia dla domowego budżetu. Dlatego zanim weźmie się kredyt należy rozpatrzyć wiele możliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.