Czy pożyczka to na pewno dobry pomysł?

Osoby o złych ratingach kredytowych są często najbardziej potrzebującymi dodatkowych pieniędzy. Może być jednak trudno znaleźć pożyczkodawcę, który będzie skłonny pożyczyć ci pieniądze, gdy masz złą historię kredytową. Pożyczki gotówkowe są jedną z opcji dla kredytobiorców, którzy potrzebują szybkiej gotówki podczas odbudowy kredytu, ale nie zawsze są one odpowiednim rozwiązaniem problemu związanego z pieniędzmi. W wielu przypadkach pożyczki gotówkowe mogą się namnażać, a ty możesz zostać uwięziony w cyklu długów, z których trudno się wydostać. Kredytobiorcy muszą bardzo ostrożnie podchodzić do takiej pożyczki i mając pełną wiedzę na temat warunków pożyczki.

Oceń swoje opcje.

Zanim zdecydujesz się zaakceptować warunki pożyczki, poważnie rozważ inne możliwości. [ Osoby o złych kredytach będą miały trudności ze znalezieniem korzystnej stopy procentowej, ale kredytodawcy wypłaty wyrównują to ryzyko, pobierając wyjątkowo wysokie odsetki. Inne opcje pozyskania gotówki obejmują:

  • sprzedaż nieruchomości,

  • znalezienie dodatkowych źródeł dochodu ,

  • zaciągnięcie tradycyjnej pożyczki.

Jeśli potrzebujesz stosunkowo niewielkiej kwoty, aby spłacić rachunek, zastanów się nad zapytaniem znajomych i rodziny, czy możesz pożyczyć od nich, zamiast zwracać się do oficjalnej pożyczki. Traktuj pożyczkę od przyjaciela lub członka rodziny tak samo poważnie, jak pożyczkę od instytucji finansowej, i dokumentuj ją w pełni. Powinieneś również skontaktować się ze swoją lokalną kasą kredytową. Banki rzadko udzielają pożyczek w małych kwotach lub osobom o złych historiach kredytowych, ale unie kredytowe są często bardziej przychylne i udzielają pożyczek po niższych stawkach niż pożyczkodawcy.

Nie korzystaj z pożyczki, chyba że nie masz absolutnie żadnej innej opcji i masz pewność, że możesz spłacić pożyczkę na czas. Taki kredyt gotówkowy to zazwyczaj niewielka pożyczka (zwykle od 300 do 1000 zł), którą można spłacić w pierwszym dniu wypłaty, który zwykle wynosi dwa tygodnie lub miesiąc po zaciągnięciu pożyczki.

Rozpoznaj problemy, które mogą się pojawić.

Istnieje wiele problemów, które mogą się pojawić, jeśli zwrócisz się do pożyczkodawców, którzy zapłacą za swoje rachunki. Ponieważ pożyczki są krótkoterminowe i stosunkowo szybkie i łatwe do zdobycia, ludzie często kończą zaciąganie niewielkich pożyczek regularnie, częściowo w celu pokrycia kosztów poprzedniej pożyczki. Ten cykl długu może przyciągnąć ludzi do pożyczek o wysokich kosztach i zwiększyć zadłużenie. Pamiętaj też, że możesz uzyskać bezpłatne porady dotyczące długów i pieniędzy, które pomogą Ci zaplanować Twoje finanse i uniknąć tej sytuacji.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.